Цртани ликови кои ќе ве насмеат

10 април 2014

Кристијан Лубутан Кристијан Лубутан

Fashion Cartoonist's направија интересна компилација на познатите дизајнери, музичари, уредници од тотално различно гледиште, односно долго време пред да станат светски познати и голем број луѓе да воздивнуваат по нивите креации, слава или пак изглед. Погледнете ги слатките цртани ликови кои дефинитивно ќе изнудат насмевка на вашето лице.

Том Браун Том Браун

Карл Лагерфелд Карл Лагерфелд

Канје Вест, Ким Кардашијан и Ана Винтур Канје Вест, Ким Кардашијан и Ана Винтур

Марк Џејкобс Марк Џејкобс

Андре Лион Тали Андре Лион Тали

 

 

 

 

Објавено:
10 април 2014
Категорија: 
Сцена