Црвениот фустан на Мила Кунис - моден погодок или утка?

27 јули 2018

Актерката Мила Кунис неодамна присуствуваше на премиерата на новиот филм „The Spy Who Dumped Me“ во Лос Анџелес, а вниманието го привлече со својот изглед.

Таа се одлучи за црвен фустан без прерамки. полу-транспарентен, кој предизвика бројни коментари. Додека едни коментираат дека изгледа совршено и дека фустанот е израз на сексапил, други сметаат дека Мила Кунис направила тотално модно промашување.

Забелешки отидоа и на сметка на тоа дека актерката е премногу слаба, па изгледа како фустанот да ќе ѝ падне во секој момент.

Она во што сите се согласија е дека фризурата и шминката се одлични и дека со нив го има доловено гламурот на стариот Холивуд.

Инаку, покрај Мила Кунис, во филмот се појавуваат и Кејт Мекинон, нејзината најдобра пријателка и во приватниот живот, како и Џастин Трудо и Шерон Стоун.

 

Како вам ви се допаѓа изгледот на Кунис?

 

фото извор: dailymail.co.uk; thesun.co.uk;

Објавено:
27 јули 2018
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
933 пати