Во Лос Анџелес вчеравечер се одржа 16-тото по ред издание на „Греми“ наградите посветени на латино музиката и изведувачите.

Доделени беа награди на најдобрите во 48 категории. Гламурот секако беше присутен, па вниманието на модните магазини ширум светот го привлече токму црвениот килим.

Затоа, во галријата погоре ви ги презентираме највпечатливите модни комбинации од манифестацијата, на која Енрике Иглесијас се здоби со наградата за најдобра урбана изведба, додека за личност на годината беше прогласен познатиот бразилски пејач Роберто Карлос. 

Објавено:
21 ноември 2015
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
1.855 пати