Доза гламур: Познатите на Рlanetary Health gala на принцот Алберт од Монако

25 септември 2020

Со оглед на тоа дека поради глобалната пандемија и шоубиз светот беше во мирување, токму затоа сега секој настан се проследува со големо внимание.

Доза гламур во сивото секојдневие овозможи фондацијата на Принцот Алберт II од Монако. Во нивна организација беше гала вечерта насловена како „Planetary Health Gala“, која се одржува на годишно ниво.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by @hshprincealbertii onSep 24, 2020 at 1:45pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Grimaldi & Casiraghi (@grimaldicasiraghi) onSep 24, 2020 at 4:40pm PDT

Целта е да се соберат средства со кои би се поддржале иницијативи за заштита на планетата и поттикнување на еколошката свест.

На гала вечерата се појавија голем број познати личности, а покрај принцот Алберт II, беше и неговата сопруга Шарлин, која изгледаше беспрекрно. Во светкав долг фустан, креација на британската дизајнерка Џени Пекам, кратка боб-фризура и црвен кармин, таа несомнено го привлекува вниманието.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Royal Families (@coutureandroyals) onSep 24, 2020 at 10:37pm PDT

 

За дозата гламур се погрижија и другите присутни меѓу кои и Џони Деп, Стинг, Кејт Бекинсел, Сиена Милер, Леона Луис, Хелен Мирен, Томи Хилфигер и други. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Rebel Wilson (@rebelwilson) onSep 24, 2020 at 11:43am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by CELEBS_IN_TOUCH 2.0 (@celebs_next) onSep 24, 2020 at 11:07pm PDT

Ребел во креација на Рене Руиз

Посебно внимание привлече актерката Ребел Вилсон (40), која се појави во друштво нејзиното момче, милијардерот Џејсон Буш (29), со кого се запознале преку заеднички пријател, а ова е нивното прво заедничко и официјално појавување во јавност. 

А во продолжение погледнете изгледаа дел од гостите на галата:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by theclosetfashionista (@theclosetfashionistablog) onSep 24, 2020 at 9:03pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Великие (@thegreats_club) onSep 24, 2020 at 9:40pm PDT

 Хелен Мирен во друштво на својот сопруг, а во креација на модното дуо Долче и Габана

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ladies of Winterfell (@ladiesofwinterfell) onSep 24, 2020 at 1:54pm PDT

 Мејси Вилијамс во креација на „Диор“

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Leona Lewis UK (@leonalewis_uk) onSep 25, 2020 at 2:19am PDT

 Леона Луис во креација на Памела Роланд


 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kate Beckinsale (@katebeckinsale) onSep 24, 2020 at 5:42pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kate Beckinsale (@katebeckinsale) onSep 24, 2020 at 7:36pm PDT

 Кејт Бекинсејл во креација на Жорж Чакра

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by style and haute couture (@style_and_haute_couture) onSep 25, 2020 at 2:20am PDT

 Сиена Милер прекрасна во креација на „Гучи“

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by RITUAL PROJECTS (@ritualprojectsparis) onSep 25, 2020 at 3:02am PDT

 Синди Бруна во креација на YProject

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Team Fonseca BR (@teamfonsecabr) onSep 24, 2020 at 1:30pm PDT

 Мариен Фонеска и Софија Ресинг, првата во креација на Џулиен Роланд, а втората во Ле Петра Гебренау

 

 

Објавено:
25 септември 2020
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
635 пати