Џеј Ло и Малума ја објавија песната „Marry Me“ за истоимениот филм

3 февруари 2022

Светската премиера на филмот „Marry Me“, во кој главните улоги ги толкуваат Овен Вилсон, Џенифер Лопез и Малума е закажана за 11 февруари, а на неколку дена пред светот да има шанса да го погледне остварувањето, објавена е и истоимената песна.

Дуетот на Џеј Ло и Малума, всушност ќе биде изведен и во филмот од ликовите кои ги толкуваат Кет Валдез и Бастијан, исто така музики ѕвезди.

 За потсетување, дејството во филмот ги следи ликовите, Кет Валдез и Бастијан кои треба да се венчаат пред милионска публика. Непосредно пред да изговори „ДА“, Кет дознава дека е изневерувана, па во афект одлучува да се омажи за човек од публиката со транспарент „Омажи се за мене“ - а тоа ќе биде професорот Чарли (Овен Вилсон).

Македонската публика ќе го гледа филмот премиерно на 10 февруари во „Синеплекс“.

Официјален спот се' уште нема, но има фотографии на кои Џеј Ло и Малума изгледаат фантастично:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@jloverworld)

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@jloverworld)

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@jloverworld)

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@jloverworld)

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@jloverworld)

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@jloverworld)

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@jloverworld)

 

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Mariel Haenn (@marielhaenn)

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Rob Zangardi (@robzangardi)

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by LILLIAN SHALOM (@lillianshalom)

 

 

 

Објавено:
3 февруари 2022
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
627 пати