Џеј Ло во „Love Don’t Cost A Thing“, 20 години подоцна

26 јануари 2021

Пред 20 години во етерот беше пуштена песната Love Don’t Cost A Thing, а имавме и можност да го преслушаме вториот албум на Џенифер Лопез кој го носеше нејзиниот прекар, Џеј Ло.

Дивата прослави 20 години јубилеј со реинтерпретација на мал дел од познатото видео за песната, каде се појавува на плажа и го фрла сиот накит од себе, а на крајот и блузата.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Покрај видеото, пејачката која пред неколку недели го промовираше спотот за песната In the Morning, сподели и неколку фотографии во маичка на кратки ракави со својот лик, а под фотографијата им се заблагодари на фановите за сета и љубов и поддршка изминативе 20 години. Она што може да се забележи од краткото видео кое Џеј Ло го сподели на Инстаграм, е дека изгледа речиси идентично како и пред две децении.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

На 51 година, а не изгледа ни ден постаро од 30, Џеј Ло работи со полна пареа. Пееше на инаугурацијата на претседателот Бајден, а наскоро се очекува и премиерата за нејзиниот најнов филм со Овен Вилсон, „Marry Me“.  

Објавено:
26 јануари 2021
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
417 пати