Џејми Ли Кертис блесна покрај двете ќерки во светкава црвена тоалета на Ралф Лорен за премиерата на „Halloween Ends“

13 октомври 2022

На премиерата на „Halloween Ends" која се случи во вторникот во Лос Анџелес, холивудската актерка и легенда Џејми Ли Кертис (63), зачекори на црвениот килим придружена од своите две ќерки, Ени и Руби Гест.

Фото: Getty

Актерката блесна пред рефлекторите и камерите на црвениот килим облечена во беспрекорно елегантна креација со потпис на дизајнерот Ралф Лоран. Црвената „Minali" макси тоалета обложена со блескава мрежа, која ги открива рамениците и рабови кои го допираа подот, совршено ја го истакнаа софистицираниот вкус на Џејми Ли Кертис. Актерката го ккомплетираше изгледот со дијамантски обетки на Кејти Ватерман.

Фото: Getty

Нејзините ќерки го следеа примерот на својата мајка, па така Ени се одлучи за црн фустан без прерамки со благо деколте и сребрени рози извезени на корсетниот горен дел од фустанот и мрежести ракавици, додека пак Руби се одлучи за сребрен фустан во комбинација со црн блејзер и чанта во форма на тиква.

"Моето семејство. Најгордата мајка. Љубовна поддршка. @halloweenmovie", гласи описот под фотографијата која Кертис ја објави на Инстаграм веднаш по премиерата.

Со овој последен филм од „Halloween" франшизата, актерката се збогува со нејзиниот лик Лори Строд.

Објавено:
13 октомври 2022
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
747 пати