Џенифер Анистон има двојничка

14 јули 2020

Кејтлин е мајка од Калифорнија, која има свој блог „The Kindred Ginger“ и која не можеше да претпостави дека ќе добие илјадници нови следбеници на својот Инстаграм профил благодарение на една работа - сличноста со Џенифер Анистон.

А сè започнало откако нејзиниот фризер ја споделил фотографијата со новата фризура, лежерна брановидна. Првите коментари за сличноста започнале кај него, за потоа сите да посакаат да дојдат на профилот на двојничката на Анистон, како што веќе ја нарекуваат.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Orange County Hair Stylist (@modestspotcarrillo) onJul 2, 2020 at 4:47pm PDT

 

Освен фризурата и двете имаат светли очи, сличен облик на усните и веѓите и во одредени пози навистина потсетуваат една на друга.

„Никој не може да ме убеди дека оваа жена и Џенифер Анистон не се роднини“, „Неверојатно личи на Џенифер Анистон“, „Коментарите велат дека ова не е Џенифер Анистон, но е“, „Дали знаеш колку личиш на Џенифер Анистон“, се само дел од коментарите кои ги добива во последно време.

На повеќето од коментарите е означен и профилот на актерката, па многумина очекуваат и нејзина реакција.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by C A I T L I N (@thekindredginger) onJul 10, 2020 at 4:50pm PDT

 

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by C A I T L I N (@thekindredginger) onJul 10, 2020 at 7:27am PDT

 

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by C A I T L I N (@thekindredginger) onJun 23, 2020 at 9:05pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by C A I T L I N (@thekindredginger) onMay 27, 2020 at 4:09pm PDT

 

 

 

 

Објавено:
14 јули 2020
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
815 пати