Џенифер Анистон наполни 51 година: Ретроспектива на стилот на холивудската миленичка

12 февруари 2020

Една од омилените пријателки, холивудската актерка Џенифер Анистон вчера наполни 51. година.

Нејзиниот личен имиџ не е многу далеку од стилот на Рејчел, ликот од „Пријатели" со кој таа се прослави.
А тоа подразбира сведена елеганција, без непотребно претерување, акцент на женственоста со дозиран сексапил и едноставноста.

Исклучително внимание посветува на природниот изглед, негата на лицето, кожата и косата, а важи и за една од најзгодните актерки во шестата деценија од животот, па сето тоа во целина ја прави и една од најатрактивните и позитивен пример кога е во прашање односот кон себе.

Правиме ретроспектива на нејзиниот стил низ 51. фотографија.

Објавено:
12 февруари 2020
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
11.104 пати