Џенифер Лоренс кажа „да“ во неодолива романтична венчаница

14 мај 2019

Познатата актерка Џенифер Лоренс се омажи со нејзиниот партнер Кук Маруни на гламурозна забава во Њујорк во неделата.

Очекувано, за венчавката таа одбра неодолива романтична венчаница од брендот L.Wells кој е познат по ваквите фантастични фустани.

Фустанот таа го комбинираше со чевли на Касадеи во иста нијанса, мини чантичка и минималистички накит.

Прекрасната коса на актерката овојпат беше собрана во „неуредна“ пунџа како една од најстилските фризури за оваа свадбена сезона. Што се однесува до шминката, Лоренс одбра нежна шминка со нагласени очи и кармин во боја на кожата.

Таа е во врска со Маруни речиси една година, а овој февруари актерката потврди дека тој ја побарал за жена.

Инаку, Маруни е сопственик на познатата галерија Галдстоун каде се продаваат дела од некои од најголемите уметници во светот.

 Инфо и фото: Daily Mail

 

Објавено:
14 мај 2019
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
11.266 пати