Џесика Алба одлично ја комбинира чантата со леопардов принт

22 февруари 2014

Но актерката Џесика Алба која е позната по извонредните дневни кежуал комбинации, покажа дека одлично знае да си поигра и со животинскиот принт. Во неколку наврати Алба докажа дека чантата со леопардов принт од А.Л.Ц може одлично да се вклопи со разни стајлинзи.

Актерката одлично ја комбинира чантата со црни панталони, кошула, фармерки, блејзер,бела маица, сако и карирана кошула. Доколку мислевте дека принтот може да ве ограничи во поглед на аутфитот, тогаш следете го примерот на Алба и нема да погрешите.

Објавено:
22 февруари 2014
Категорија: 
Сцена