Џесика Алба вистинска дама за The Sunday Times Style

19 јуни 2013

 

Позната холивудска дива застана пред објективот на еминентниот Ерик Гилемејн за јунското издание на The Sunday Times Style. Облечена во модели на Келвин Клајн, Ботега Венета, Џорџо Армани, стилизирани од Роксан Дансет, популарната актерка изгледше како вистинска дама. Фотографии со чисти и остри линии, во боја и црно бели варијанти, со микс на аристократски елементи во кралски стил. Покрај базен, на тениско игралиште, во двор или на кревет Џесика Алба едноставно блекаскаше со својата едноставност, елеганција, природна убавина и совршената фигура.

 

 

Објавено:
19 јуни 2013
Категорија: 
Сцена