Џиџи Хадид и Зејн Малик го очекуваат првото дете

29 април 2020

Топ моделот Џиџи Хадид и музичарот Зејн Малик го очекуваат првото дете, информираат TMZ и DailyMail.
Како што пренесуваат странските медиуми, Џиџи е во 20-та недела од бременоста, но парот се уште официјално не ја потврдил информацијата.

Фото: E!

Малик и Хадид ја обновија својата врска во декември, откако од 2018-та беа разделени, а минатиот викенд заедно го прославија 25-от роденден на манекенката.

Фото: Инстаграм

Во една прилика таа изјави: Секако дека како стареам размислувам за семејство и не знам дали секогаш ќе се занимавам со моделинг.

Објавено:
29 април 2020
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
503 пати
Тагови: 
Џиџи Хадид