Џиџи и Зејн ги објавија првите фотографии со бебето

24 септември 2020

Светските медиуми уште претходната недела почнаа да објавуваат вести дека моделот Џиџи Хадид се породила во тајност.

Но, со најновата Инстаграм фотографија, таа ја сподели убавата вест со јавноста. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Gigi Hadid (@gigihadid) onSep 23, 2020 at 8:37pm PDT

„Нашето девојче стаса на свет минатиот викенд и веќе сосема ни го смени целиот свет. Исполнети сме со многу љубов“, напиша моделот под фотографијата на која се гледа рачето на нивната ќеркичка.

Својата радост ја искажа и Зејн преку социјалните мрежи.

„Не постојат зборови со кои можам да опишам како се чувствувам во моментов. Љубовта која ја чувствувам за ова малечко битие е вон сите рамки. Благодарен сум што можам да ја наречам своја, што ја имам и за животот што ќе го имаме заедно“, напиша музичарот.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Zayn Malik (@zayn) onSep 23, 2020 at 8:17pm PDT

Моделот и пејачот се во љубов од 2015 година, која доживеа неколку падови и подеми, а сега е крунисана со доаѓањето на нивната ќеркичка, чие име сè уште не го откриваат.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Gigi Hadid (@gigihadid) onSep 17, 2020 at 1:23pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Gigi Hadid (@gigihadid) onAug 31, 2020 at 7:52am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Gigi Hadid (@gigihadid) onAug 26, 2020 at 6:07am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Gigi Hadid (@gigihadid) onJul 31, 2020 at 6:23pm PDT

 

 

 

Објавено:
24 септември 2020
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
820 пати