Ѕвездата на „Game of thrones“ на рехабилитација по завршувањето на серијата

29 мај 2019

Пред неколку дена беше прикажана последната епизода на сега веќе култната „Game of thrones“ која ќе остане запаметена како една од најпознатите и најгледани серии во светот.

Ѕвездата на серијата, познатиот Кит Харингтон кој го толкуваше ликот на Џон Сноу, веќе еден месец се наоѓа на рехабилитација поради истоштеност, стрес и прекумерно консумирање на алкохол, потврди неговиот портпарол за Дејли Меил.

Институцијата за рехабилитација се наоѓа во Конектикат, а во истата надоместокот за еден месец изнесува 120.000 долари.

Во неколку наврати, актерот говореше за тоа како на него влијае серијата и огромната популарност што ја доживеа со истата.

„Кит одлучи да ја искористи паузата во неговиот распоред и да помине некое време на рехабилитација за да поработи на личните проблеми“, изјави неговиот портпарол.

Докторите во институцијата им помагаат на клиентите подобро да се справат со стресот и негативните емоции.

Пред неколку дена излезе видео во кое ѕвездите на серијата не можат да ги задржат солзите и емоциите на читањето на текстот од последната епизода кога всушност и дознаваат што се случува со нивните ликови.

 

Објавено:
29 мај 2019
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
1.182 пати