Ѕвездите на лондонската модна недела

16 септември 2013

Лондон веќе три дена е центар на светската мода. Освен тоа што досега имавме можност да ги видиме креациите на најдобрите светски дизајнери, на модните ревии можеа да се видат и некои од најпознатите светски фаци.

Најголем впечаток оставија прекрасната Кејт Мос и нејзината 10 годишна ќерка Лила Грејс, за која дефинитивно можеме да кажеме дека е време да почне да ги следи чекорите на нејзината мајка.

Kate Moss Lila Grace

Тие се појавија на ревијата на Топшоп Јуник за која многумина кажаа дека истата е можеби најкул ревија досега. На лондонската модна недела фамозно пристигна и пензионираниот фудбалер Дејвид Бекам кој изгледаше неверојатно секси и подобро од било кога.

David Beckham

Таму се појавија и ѕвезди од калибарот на Мик Џегер, пејачката Палома Феит, девојките од британската група Шугарбејбс, омилениот меѓу тинејџерките Хари Стајлс, Кели Озборн, Ели Гулдинг и уште многу други британски и светски ѕвезди.

Zoe Saldana

Погледнете ги нивните комбинации за овогодинешната модна недела во галеријата подолу.

Објавено:
16 септември 2013
Категорија: 
Сцена