Емотивно: Се омажи ќерката на Пол Вокер - до олтарот ја однесе Вин Дизел

23 октомври 2021

Ќерката на Пол Вокер, Медоу викендов се омажи за своето долгогодишно момче. До олтарот ја однесе Вин Дизел.

Емотивен момент за двајцата, имајќи предвид дека тие двајца беа најдобри пријатели, но и за многу обожаватели на Вокер, кои не ги штедеа коментарите на социјалните мрежи.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Meadow Walker (@meadowwalker)

За потсетување, Пол Вокер загина во несреќа пред осум години, за време на снимањето на седмиот дел од филмот, а Медоу тогаш имаше 14. 

За блискоста помеѓу Вокер и Дизел говори и фактот дека Вин е кум на Медоу, која сподели дел од свадбената атмосфера на социјалните мрежи.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Meadow Walker (@meadowwalker)

 

Актерот Вин Дизел беше дел од свадбениот ден на Медоу Вокер и ја одведе до олтарот наместо нејзиниот татко Пол Вокер кој пред осум години почина во страшна несреќа.

Вин Дизел и Пол беа најдобри пријатели. Медоу на својот инстаграм-профил објави видео и фотографии од прекрасната венчавка. Нејзината објава ги растажи бројните обожаватели на филмот „Брзи и бесни".

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Meadow Walker (@meadowwalker)

 

Објавено:
23 октомври 2021
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
9.610 пати