Eволуција на стил: Мила Кунис

12 септември 2023

Холивудската актерка Мила Кунис јавноста ја запозна во доцните 90-те како дел од ликовите во хит серијата That '70s Show.

Две децении подоцна Мила зад себе има одлични улоги во оскаровски филмови, а се оствари и на приватен план.

Заедно со сопругот, колегата актер Ештон Качер имаат две дечиња, а интересен е фактот што токму тој го играше нејзиното момче во хумористичната серија.

Кунис имаше одлични изведби во Black Swan заедно со Натали Портман, а ја видовме и во Friends with Benefits покрај Џастин Тимберлејк.

Таа беше дел од пролетната кампања на Диор во 2012, а минатата година магазинот Time ја прогласи за една од највлијателните жени во светот.

Како што еволуираше кариерата на Мила, така се менуваше и стилот.

Низ годините ја видовме во повеќе изданија, некои подобри од останатите, а еве како сето тоа изгледаше од 2003-та па наваму.

Фото:Elle/Getty

 

Објавено:
12 септември 2023
Категорија: 
Сцена