Фото: Светот конечно виде како изгледа малиот Арчи!

25 септември 2019

Иако првите официјални фотографии од крштевката на синот на Меган и Хари беа објавени пред некое време, денеска светот имаше можност одблиску да види како всушност изгледа малиот Арчи.

Меган и Хари го запознаа нивното четиримесечно бебе со бискупот Дезмонд Туту и неговата ќерка Тандека Туту која била воодушевена од Арчи.

На видеото објавено на нивниот официјален профил, тие изгледаат навистина прекрасно додека влегуваат во резиденцијата на бискупот, а Меган го носи малиот Арчи во раце додека тој преслатко се смее.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by FASHIONEL.mk (@fashionelmk) onSep 25, 2019 at 2:45am PDT

 

Ова е прво вакво видео објавено од кралската двојка, а и прво појавување на Арчи со неговите родители на официјалната турнеја низ Јужна Африка.

Малиот Арчи беше облечен во сладок син комбинезон со бела блузичка, додека неговите родители беа пример за елеганција во црно бели комбинации соодветни за пригодата.

Хари и Меган се на 10 дневна турнеја во Јужна Африка, а следните неколку денови принцот Хари ќе замине во Ангола и Малави, додека Меган и Арчи ќе останат во Кејп Таун со оглед на тоа дека тој е многу мал постојано да патува.

Додека Хари е отсутен, Меган ќе ја посети хуманитарната организација каде им се обезбедува помош на мајките што живеат со ХИВ.

Објавено:
25 септември 2019
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
2.468 пати