Фото времеплов на модните недели од 90-тите

16 септември 2014

Вивијен Вествуд и Ив Сен Лоран на ревија во Париз. Вествуд без брчки и шминка и со интересна розова коса.

На Наоми Кемпбел и во 90-тите и беше дозволено да ги носи сите бои кога не е на должност.

 

Ништо не поминува без Кејт Мос и Наоми, тие едноставно владеат

 

Специфичната бушава и тапирана коса на Дру Баримор

 

Сузан Сарандон и Џулија Робертс почесто беа во првите редови

 

Гламурот не беше својствен за Мараја Кери, нејзин имиџ што не го познаваме

 

И Леонардо Ди Каприо беше во првите редови, тогаш сигурно почнале да го интересираат манекенките

 

Модата понекогаш е чудна. Но погледнете ја комбинацијата на Синди Крафорд.

 

Се сеќавате на малите шнолични. И Ешли Џад ги носеше во тој период

Објавено:
16 септември 2014
Категорија: 
Сцена