Фотографија која зрачи љубов: Мајкл Даглас со својот едномесечен внук

19 јануари 2021

Познатиот актер Мајкл Даглас (76) на социјалните мрежи сподели црно-бела фотографија на која го држи својот внук Рајдер.

„Првпат го видов мојот едномесечен внук Рајдер“, напиша под фотографијата која зрачи љубов оставајќи и насмеано емоџи и срце.

Неговиот син Камерон Даглас и неговата пернерка Вивијан Тибес му посакаа добредојде на нивното второ дете Рајдер Т. Даглас кон средината на декември. Тие веќе ја имаа тригодишната Луа.

Еден месец подоцна, гордиот дедо го запозна својот внук.

 

За потсетување, Камерон (42) е првиот син на актерот, кој го доби со Диандра Морела Даглас со која беше во брак од 1977 до 1995 година.

Мајкл е веќе 21 година во брак со Кетрин Зета Џонс со која ги имаат ќерката Карис и синот Дилан.

 

Објавено:
19 јануари 2021
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
1.511 пати