Фотографијата со која Адел собра 4 милиони „лајкови“

29 јуни 2020

Адел нема често објави на социјалните мрежи, но кога ќе го направи тоа, предизвикува големо внимание. Така, викендов сподели фотографија како на телевизија го даваат нејзиниот настап на „Гластонбери“ од 2016 година, каде настапи во бохо-фустан од брендот „Клое“.

И ова немаше да биде нешто спекатуларно, но пејачката одлучи да го облече истиот фустан, кој сега евидентно ѝ е широк и собра преку четири милиони лајкови.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Adele (@adele) onJun 27, 2020 at 2:52pm PDT

Во прв момент, според коментарите, обожавателите не сфатија дека се работи за истиот фустан, па си помислија дека е најава за новиот албум.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Adele (@adele) onJun 27, 2020 at 10:35am PDT

 

А кога сме кај тоа, последниот албум на Адел, „25“ е од 2015 година, па прашањата на нејзините следбеници на социјалните мрежи и не се така неочекувани.

Последниве месеци Адел го привлекува вниманието најмногу со новата фигура, која ја постигна благодарение на вежбање со личен тренер и строга сиртфуд диета, која вклучува, помеѓу останатото, и чоколадо, ореви, црвено вино.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Legend.Adele(@legend.adele) onJun 28, 2020 at 9:34pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by InStyle Australia (@instyleaus) onJun 28, 2020 at 10:35pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Adele (@adele) onMay 5, 2020 at 9:38pm PDT

 

Објавено:
29 јуни 2020
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
2.472 пати