Франка Соѕани со специјални почести на Миланската Амфар Гала

25 септември 2013

 

Модната уредничка на италијански Vogue, Франка Соѕани на 21 септември во Palazzo della Permanente беше одликувана за својата посветеност во борба против сидата на годишната гала одржана од страна на Амфар во Милано, настан кој се одржува во рамките на Модната недела. Како гости се појавија еминентни имиња од светот на модата како Линда Евангелиста, Елизабет Харли, Роберто и Ева Кавали и други.

На настанот свој настап имаше британската пејачка и текстописец Кејти Б. и едена од најпознатите ди- џеи Челзи Лејланд.

Објавено:
25 септември 2013
Категорија: 
Сцена