Гламур на црвениот килим во Кан

16 мај 2013

Погледнете што познатите дами носеа на отворањето на Канскиот филмски фестивал. Овогодинешното издание на овој угледен фестивал почна со прикажувањето на „Големиот Гетсби“ од Баз Лурман и поради тоа на црвениот килим најмногу беа присутни ѕвездите од ова филмско остварување. Кери Малиган, Леонардо Ди Каприо, Ајла Фишер и Флоренс Велч. Впечатлива беше и појавата на Никол Кидман, Фрида Пинто и Соланж Ноулс.

 

 

 

 

Објавено:
16 мај 2013
Категорија: 
Сцена