Гламур на премиерата на документарниот филм за Ралф Лорен

25 октомври 2019

За дизајнерот Ралф Лорен, вчера беше голем ден, се случи долгонајавуваната премиера на документарниот филм за неговиот лик и дело „Very Raph“.

Премиерата се одржа во музејот „Метрополитен“ во Њујорк, а вниманието го привлекоа голем број познати личности, меѓу кои и Ана Винтур, дизајнерките Вера Ванг, Дона Каран, Тори Бурч.

Сепак, покрај дизајнерот, најголемото внимание го привлече убавата манекенка, Лили Алдриџ. Таа на црвениот килим се појави во црвена, едноставна, а сепак мошне впечатлива креација на Лорен. Фустанот го истакнуваше нејзиното тело, кое е доведено до совршенство само девет месеци по раѓањето на второто дете. 

Со оглед на тоа дека во делот на половината има набори, моделот е совршен за дами кои би сакале да го сокријат стомакот, а да го истакнат горниот дел од телото.

Ништо помалку впечатливи не беа ниту Хилари Рода која се одлучи за фантастичен бел комбинезон со широки ногавици и V-израз, како и Џорџија Фолер која изгледаше совршено во белите широки панталони и краткото елече. 

Карли Клос пак се појави во црн долг фустан со еден ракав.

Дизајнерот носеше темно одело, а за слична комбинација се одлучи и неговата сопруга Рики.

На премиерата присуствуваше и синот на дизајнерот со сопругата.

Во продолжение погледнете го трејлерот за документарниот филм во продукција на „Ејџ-Би-О“, како и дел од останатите гости:

 

 

 

фото извор: Instagram.com; celebfirst.com; 

Објавено:
25 октомври 2019
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
595 пати