Гламур во Капри: Хуманитарна гала во Уницеф донесе многу познати личности

4 август 2021

Капри беше местото каде викендов се одржа гламурозна гала вечер во организација на УНИЦЕФ Италија и LuisaViaRoma.

Тоа беше повод да се соберат голем број познати личности, но со една цел - да се соберат што повеќе средства за најранливите категории деца низ светот.

Кети Пери беше ѕвездата која ги забавуваше присутните гости, а меѓу нив и Хајди Клум, Ванеса Хаџенс, Џон Кортахарена, Наташа Поли, Каролина Куркова...

Капри викендов обедини голем број славни личности со хумана кауза – да се соберат средства за најранливите категории деца низ целиот свет.

Настанот се одржа во историскиот манастир „Certosa di San Giacomo“, а резултатот беше износ од 5 милиони евра кој ќе оди во хуманитарни цели.

Погледнете како изгледаа дел од гостите:

Објавено:
4 август 2021
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
1.114 пати