Хајди Клум во креација на Тони Матичевски на Берлинската модна недела

29 јануари 2021

Неодамна се одржа Берлинската модна недела, а на последниот ден, специјална гостинка беше и 47-годишната Германка, Хајди Клум.

Таа уште еднаш зачекори на писта и ги потсети сите зошто ја нарекуваат супермодел.

Клум се појави во тренди комбинација која вклучува панталони, сако и корсет со сребрени детали.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Tapete Roxo (@tapete_roxo)

Со стајлингот беше направена и соодветна маска, а сите се дело на австралискиот дизајнер со македонско потекло, Тони Матичевски.

Тој уште пред неколку дена најави дека подготвува нешто за Хајди Клум, а сега еве се гледа и крајниот резултат. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by styleranking (@styleranking)

 

 

 

Објавено:
29 јануари 2021
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
876 пати