Хелен Мирен блесна како вистинска принцеза во Монте Карло

22 јуни 2017

Од 16 до 20 јуни во Монте Карло се одржа 57-мото издание на Телевизискиот фестивал.

И покрај тоа што во тие четири дена се појавија голем број познати личности, најголемото внимание отиде кај 71-годишната Хелен Мирен.

фото: tomandlorenzo.com/ GettyImages

Актерката се појави во раскошна тоалета украсена со илјадници монистра и бисери, во која изгледаше како вистинска принзеза.

Инаку, на Хелен на манифестацијата ѝ беше врачена награда „Кристална нимфа“ за животно дело, која ѝ ја врачи принцот Алберт Втори.

фото: Cover Images

На доделувањето, актерката се појави во друштво на раперот Куртис Џексон, односно 50 Cent, со што предизвика уште поголемо внимание, особено од британските медиуми.

фото: tomandlorenzo.com/ GettyImages

фото: tomandlorenzo.com/ GettyImages

фото: tomandlorenzo.com/ GettyImages

Мирен имаше уште едно појавување на црвениот килим во текот на фестивалот, за кое одбра креација на Долче и Габана, во кое повторно покажа дека дури и во осмата деценија во животот е сè уште доминантна со својата појава.

фото: tomandlorenzo.com/ GettyImages

фото: tomandlorenzo.com/ GettyImages

фото: tomandlorenzo.com/ GettyImages

Во продолжение погледнете уште неколку познати дами кои имаа одлични модни комбинации:

фото извор: celebmafia.com; tomandlorenzo.com; 

Објавено:
22 јуни 2017
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
430 пати