„I will survive“ : Глорија Гејнор го има најдоброто видео за миење раце со нејзиниот хит

20 март 2020

Низ Интернет просторот деновиве можеа да се видат разни видеа за тоа како треба да се мијат рацете, но со различни музички подлоги. Некои ја пееја „Love on Top“ од Бијонсе, други „Happy Birthday“, а таква иницијатива имаше и кај нас - песни од Маријан Стојановски и Врчак беа меѓу најзастапените.

Но, ниту едно од овие видеа не успеа да стане вирално, како што тоа ѝ успеа на Глорија Гејнор. Пејачката објави видео на кое мие раце, а музичката подлога е нејзиниот огромен хит „I will survive“.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by G L O R I A G A Y N O R (@gloriagaynor) onMar 10, 2020 at 9:16am PDT

„Потребно е само 20 секунди за да „ПРЕЖИВЕЕТЕ", напиша 76-годишната пејачка во описот на видеото, додавајќи ја на крај ознаката #iwillsurvivechallenge.

Со тоа ги предизвика и другите да пратат ваква видео порака за да се рашири свеста и воедно и оваа навика кај луѓето и успеа во намерата.

Првично, видеото го објави на нејзиниот „ТикТок “ профил, што потоа почна да кружи на Твитер, а потоа и на другите социјални мрежи и стана вирално.

„Не знаев дека видеото на Глорија Гејнор со миење раце на „I will survive“ е она што ми треба“, беше еден од популарните твитови на оваа тема, кој е споделен повеќе од 50.000 пати.

Погледнете ги видеата кои ги испровоцира познатата пејачка. Предизвикот го прифатија и познати личности, но и медицински лица, деца, возрасни...

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by G L O R I A G A Y N O R (@gloriagaynor) onMar 11, 2020 at 7:57am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by G L O R I A G A Y N O R (@gloriagaynor) onMar 11, 2020 at 10:38am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by G L O R I A G A Y N O R (@gloriagaynor) onMar 12, 2020 at 2:53pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by G L O R I A G A Y N O R (@gloriagaynor) onMar 13, 2020 at 6:34am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by G L O R I A G A Y N O R (@gloriagaynor) onMar 13, 2020 at 10:01am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by G L O R I A G A Y N O R (@gloriagaynor) onMar 13, 2020 at 12:54pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by G L O R I A G A Y N O R (@gloriagaynor) onMar 13, 2020 at 5:28pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by G L O R I A G A Y N O R (@gloriagaynor) onMar 14, 2020 at 9:58am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by G L O R I A G A Y N O R (@gloriagaynor) onMar 15, 2020 at 8:42am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by G L O R I A G A Y N O R (@gloriagaynor) onMar 16, 2020 at 5:16pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by G L O R I A G A Y N O R (@gloriagaynor) onMar 16, 2020 at 8:56pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by G L O R I A G A Y N O R (@gloriagaynor) onMar 19, 2020 at 8:38pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@diamedclinic) onMar 19, 2020 at 2:49am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Nichole (@nmj192) onMar 17, 2020 at 4:44pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by РКБ Татарстан (@rkb_adm) onMar 17, 2020 at 12:47pm PDT

 

 

 

 

Објавено:
20 март 2020
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
1.648 пати
Тагови: 
Глорија Гејнор