Илјадници видеа за предизвикот на Шакира од новата песна „Girl like me“

11 декември 2020

Групата „Black Eyed Peas“ пред точно седум дена ја презентираа новата песна снимена заедно со Шакира која носи наслов „Girl like me“ и досега има преку 45 милиони прегледи на „Јутјуб“.

Спотот во кој Шакира е облечена како инструкторка по вежбање од 80-тите, привлече огромно внимание. Не само што изгледа фантастично и е во топ форма, туку Колумбијката го привлекува вниманието и со кореографијата.

Тоа беше повод пејачката да ја вклучи и публиката, па нејзиниот #girllikemechallenge има фантастичен одзив. Само на Инстаграм има преку 1.000 видеа за неполна недела, а на „Тик ток“ мрежата предизвикот е уште попопуларен.

Доколку не сте го гледале оригиналниот спот, погледнете го погоре, а во продолжение следат некои од видеата на публиката кои нам ни го привлекоа вниманието:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Laura Vinci (@laura_vinci85)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Girassol (@girassoldasenzala)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Shape Fit dance (@shapefitdance)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Gal_Gold (@gal_gold)

 

 

 

 

 

Објавено:
11 декември 2020
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
735 пати
Тагови: 
Шакира Girl like me