Има ли некој што не го носи овој фустан на точки?

15 ноември 2018

Принцот Чарл вчера го прослави 70. роденден, а по тој повод беше направена и семејна фотографија со неговите деца и нивните семејства.

Но, она што се зборува ден подоцна е фустанот што Кејт Мидлтон го носеше на роденденот. Се работи темносин фустан со точки, со миди должина и долги ракави, креација на Александра Рич.

Кејт многумина ги потсети на Лејди Ди, која во 1985 година носеше речиси идентичен фустан.

Но, тоа не е динствената причина поради која се коментира изгледот на Војвотката од Кембриџ.

Имено, оваа креација се чини е една од омилените кај познатите дами. Доказ за тоа се и фотгорафии од многу други личности кои годинава посегнаа по истото модно парче.

Актерката Ејбигел Спенсер го носеше на венчавката на принцот Хари и Меган Маркл.

Супермоделот Кристи Бринкли го носеше во април годинава, комбинирајќи го со мантил.

Истиот месец и Сара Џесика Паркер е видена во овој фустан.

На листата познати што го имаат е и Иванка Трамп, Кели Рипа, Дејзи Ридли, Ана Кендрик која пак одбра пократка варијанта на креацијата. Инаку, цената на фустанот е 1.200 долари.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by LIVE with Kelly and Ryan (@livekellyandryan) onMay 30, 2018 at 1:26pm PDT

 

На кого најдобро му стои?

 

фото извор: harpersbazaar.com; instagram.com; ebag.fashion; 

Објавено:
15 ноември 2018
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
1.188 пати