Инспиративните летни комбинации на Селена Гомез

1 јули 2017

Покрај тоа што е непоправлив професионалец во својата сфера, Селена Гомез исто така одлично се снаоѓа и во модниот свет.

Фото извор: anta_info

Таа е една меѓу најдобро облечените холивудски ѕвезди од нејзината генерација, која знае да направи храбри модни исчекори, најчесто успешни.

Фото извор: daily_mail

Лесно се трансформира од симпатична и мила девојка во сексапилна дива на црвениот килим. Шареноликоста во нејзиното стилско изразување, градира од спортски аутфити што по својата естетика им припаѓаат на уличната мода до женствени и романтични изданија во макси фустани.

Фото извор: pinterest

Инспирирајте се од нејзините впечатливи летни шик комбинации.

Објавено:
1 јули 2017
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
557 пати