Инста инспирација: Го обожуваме стилот на топ моделот Бруна Тенорио

26 април 2018

Бразилскиот топ модел Бруна Тенорио е една меѓу оние Инстаграм ѕвезди кои покажале вистински талент и умешност во стилизирањето на актуелните тенденции.

Околу 75.000 следбеници секојдневно се инспирираат благодарение на нејзината дослетливост како комерцијалните трендови да ги имплементира во нејзиниот индивидуален стил.

Урбаниот дух на нејзиниот имиџ балансира помеѓу класичните, безвременски парчиња и оние кои важат за последен крик на модата.

Дозата лежерност што се провлекува низ сите нејзини стилски комбинации, секогаш оди „рака под рака" со женствениот шарм...

Фото извор: Инстаграм

 

Објавено:
26 април 2018
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
1.007 пати