Инстаграм фотографии направени од моделите на модната недела на висока мода

23 јануари 2014

Секако најпопуларен во последно време е Инстаграмот, па манекенките кои се дел до модната недела на висока мода во Париз споделија фотографии од тоа што се случува во бекстејџот, на забавите, пред и по ревиите.  На фотографиите може да се забележат Џоан Смалс, Кара Делевињ, Лејди Гага и фамилијарниот портрет на Карл Лагерфелд.

Објавено:
23 јануари 2014
Категорија: 
Сцена