Interview Magazine со септемвриско изненадување за обожавателите

21 август 2014

Тимот на познатото модно списание Interview Magazine во своето ново септемвриско издание реши да им оддаде чест на шест великани од фотографскиот свет, а едицијата ја красат шест различни насловни страни на кои позираат шест холивудски диви кои владеат на модната и филмската сцена.

Креативците добија можност сами да ги одберат своите музи кои според нивното мислење и визија денес важат за вистинско олицетворение на женската убавина. Стивен Клејн ја одбра австралиската русокоса актерка Никол Кидман, Мерт Алас и Маркус Пигот се решија за црната пантерка, моделот Наоми Кемпбел, Патрик Демаркелер се одлучи за Кира Најтли, Грег Мекдин ја фотографираше актерката и модел Амбер Валета, Питер Линдберг откри дека не може да му одлее на францускиот шарм што го поседува Леа Сејдо, а пак Мајкл Џенсон се одлучи за својата миленичка Дарија Вербови.

Еве како изгледа поединечната визија и мајсторско уловените кадри на овие прекрасни жени.

Објавено:
21 август 2014
Категорија: 
Сцена