Ирина Шајк во Dr.Martens чизми и ефективен црно-бел аутфит

28 јануари 2020

Кога е во прашање секогаш актуелната црно-бела комбинација, постојано сме во потрага по нови и инспиративни идеи како да ја имплементираме во нашиот секојдневен изглед. Поради фактот дека на многумина овој спој им е омилен, секогаш е добро како адут да имаме неколку аутфити што ќе нè инспирираат.

 

А токму на еден таков наидовме во уличната мода и тоа по примерот на секогаш прекрасната Ирина Шајк.
Таа направила одличен микс на неколку актуелни, тренодвски парчиња со безвременскиот и култен модел на чизми, Dr.Martens.

Остатокот од комбинацијата го сочинуваат перфектен, макси бел капут и едноставна црна ролка и црни хеланки.

Едноставноста е секогаш ефективна ако знаете како да ја прилагодите на вашиот личен стил и на приликата.

Фото: Vogue/BACKGRID

Објавено:
28 јануари 2020
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
4.783 пати