Јелена Јованова: Дома сме, а јас уште посилна

17 јуни 2020

Неодамна во македонските, а и хрватските медиуми меѓу најчитаните вести беше онаа дека актерката Јелена Јованова стана мајка.

Игор Џамбазов преку инстаграм објава ги откри убавите новости, а сега се огласи и убавата Јованова.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Игор Џамбазов (@igordzambazov) onJun 10, 2020 at 10:09pm PDT

„Преку секојдневни предизвици (добрите и оние тешките), преку земјотреси и корона-пандемија, ние сме дома, а јас дури и посилна после сето ова. Ви благодарам на сите за прекрасните желби, мисли и поддршка. Стејпан Периќ ти си светлоста во нашите животи“, напиша актерката под фотографијата со балони.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jelena Jovanova Official (@jelenajovanovaperic) onJun 15, 2020 at 12:52am PDT

 

На еден од нив го пишува и името на нивниот син - Јаков.

За потсетување, двојката се запозна на снимање на серијата „Тајна“, а својата љубов ја официјализираа во 2015 година.

 

Објавено:
17 јуни 2020
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
893 пати