Голем број од познатите личности веќе го прославија најубавиот празник во годината Божиќ, а секако не заборавија да ги споделат своите фотографии со обожавателите на социјалните мрежи.

Дејвид Бекам

Омилената Тејлор Свифт одлучи да го помине Божиќ со нејзиното момче Тејлор Свифт во идилична зимска викенд куќа, слично беше и со Кејти Пери која празникот го помина со семејството, но и кланот Кардашијан каде беше организирана голема забава.

Тејлор Свифт

Актерката Џенифер Лоренс за Божиќ ги посети болните деца во клиниката Kosair во родниот Кентаки, додека голем дел од ѕвездите уживаа во друштво на нивните миленици.

Џенифер Лоренс

Во продолжение погледнете ги сите фотографии од вашите омилени ѕвезди.

Објавено:
28 декември 2015
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
3.928 пати