Како ѕвездите го прославија Божиќ?

27 декември 2013

Водечките ѕвезди на светскиот шоу бизнис пред два дена го прославија католичкиот Божиќ. Убава прилика за секој да си долета во семејното јато, да ужива во добрата храна, подароците и семејната атмосфера. А и народот вели: „Кај и да си - за Божиќ дома да си“!. Уживајте во галеријата:

Александра Амброзио Божиќ го прослави со најблиските членови на своето семејство. Александра Амброзио Божиќ го прослави со најблиските членови на своето семејство.

 

Парис Хилтон Божиќ го прослави во Беверли Хилс заедно со својата сестра и браќата. Парис Хилтон Божиќ го прослави во Беверли Хилс заедно со својата сестра и браќата.

 

Џесика Алба Божиќ го дочека во кругот на своите најмили, ќерките Хевен и Онор и нејзиниот сопруг. Џесика Алба Божиќ го дочека во кругот на своите најмили, ќерките Хевен и Онор и нејзиниот сопруг.

 

Миранда Кер на Инстаграм се пофали со Божиќната трпеза. Се гледа дека цело е кога има се. Миранда Кер на Инстаграм се пофали со Божиќната трпеза. Се гледа дека цело е кога има се.

 

Празничниот дух ја освои пејачката. Ријана ги искористи празниците за да биде со своето семејство и да се фотографира. Празничниот дух ја освои пејачката. Ријана ги искористи празниците за да биде со своето семејство и да се фотографира.

 

Рита Ора Божиќ го помина со пријатели. Рита Ора Божиќ го помина со пријатели.

 

Рита Ора Божиќ го помина со пријатели. Рита Ора Божиќ го помина со пријатели.

 

 

Познатиот фудбалер Вејн Руни Божиќ го дочека во прегратките на своите деца и сопругата. Познатиот фудбалер Вејн Руни Божиќ го дочека во прегратките на своите деца и сопругата.

 

Британскиот модел Кели Брук, Божиќ го дочека со мајка и. Британскиот модел Кели Брук, Божиќ го дочека со мајка и.

 

Еве го целиот клан Делевињ. Целото семејство се собра по повод Божиќ за сите заедно да го дочекаат празникот Еве го целиот клан Делевињ. Целото семејство се собра по повод Божиќ за сите заедно да го дочекаат празникот

 

Позната пејачка Никол Шерцингер за Божиќ отиде да ужива со пријателите. Позната пејачка Никол Шерцингер за Божиќ отиде да ужива со пријателите.

Објавено:
27 декември 2013
Категорија: 
Сцена