Како изгледале холивудските ѕвезди на нивниот прв црвен тепих

21 декември 2022

Црвениот тепих е секогаш фасцинантен, а токму таков сигурно бил и денот на холивудските ѕвезди кога за прв пат се појавиле на него.


Од Одри Хепберн во далечната 1953 година, па сè до Ен Хатавеј на крајот на 90-те, еве како изгледале некои од најпознатите актери и актерки кога премиерно чекореле на фамозниот црвен тепих.

Одри Хепберн 1953 Мерил Стрип 1979

Том Круз 1981

Мег Рајан 1981

Дру Баримор 1983

Џулија Робертс 1985

Џорџ Клуни 1988

Бред Пит 1988

Леонардо Ди Каприо 1989

Џенифер Анистон 1990

Гвинет Полтроу 1991

Џулиен Мур 1991

Натали Портман 1994

Селма Хаек 1995

Скарлет Јохансон 1996

Кејт Винслет 1996

Дакота Џонсон 1996

Ејми Адамс 1999

Софија Вергара 1999

Ен Хатавеј 1999

Фото: Pinterest

 

Објавено:
21 декември 2022
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
299 пати