Како изгледаше црвениот тепих на годинешните Tony Awards

17 јуни 2024

Годинешните Tony Awards за прв пат се одржаа во центарот Линколн во Њујорк.

Престижната манифестација која им оддава почит на најдобрите достигнувањата во театарот, се одржа по 77-ми пат.

Актерката Ариана Дебос по трет пат ги водеше наградите, а ѕвездата од Хари Потер, Даниел Ратклиф, заедно со Џереми Строн, Сара Пулсон и Аџелина Џоли ги освоија своите први Тони признанија.

Џоли на црвениот тепих се појави со својата 15 годишна ќерка Вивиен, а двете дами носеа креации во зелени нијанси.

Вниманието исто така го привлекоа и младата актерка Ел Фенинг во елегантна црна тоалета на Сан Лоран, како и Рејчел Мекадамс во свилена полупровидна креација.

Пејачката Алиша Кис носеше црвен фустан и ракавици со потпис на Гучи, а легендарната Брук Шилдс се појави во впечатлива жолта тоалета и крокс влечки во иста нијанса, што беше големо изненадување за присутните.

Дел од изданијата на црвениот Tony Awards тепих во продолжение.

Фото:Getty

Објавено:
17 јуни 2024
Категорија: 
Сцена