Како се маскираа познатите за Halloween...

31 октомври 2023

Славните холивудски ѕвезди не испуштаат прилика за добра забава , а особено ако истата е под маски.

Уште пред официјалниот датум кога се прославува Halloween, 31 октомври, многу познати личности решија да се пофалат со своите креативни костими.

Годинава голем дел од младите ѕвезди со своите маски решија да им оддадат чест на постарите колеги.

Така на пример Кристина Агилера се појави како Шер, Лизо како Тина Тарнер, а младата Хејли од филмот The Little Mermaid ја видовме како Џенет Џексон.

Синди Крафорд се појави како Сенди од култниот филм Grease, Адел беше Мортиша Адамс, Деми Ловато Снежана, додека Кортни Кардашијан се “претвори” во нејзината сестра Ким.

Еве како тоа изгледаше...

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kaia Gerber News (kaiagerberupd)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Demi Lovato (ddlovato)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Adele (adele)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Lizzo (lizzobeeating)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Cindy Crawford (cindycrawford)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kendall (kendalljenner)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Paris Hilton (parishilton)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by LA ROSALIA (rosalia.vt)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by camila mendes (camimendes)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Halle Bailey (hallebailey)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by reneerapp

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kate Beckinsale (katebeckinsale)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Christina Aguilera (xtina)

Објавено:
31 октомври 2023
Категорија: 
Сцена