Карли Клос е заштитно лице на Коко Ноир

12 август 2014

Кампањата е снимена од фотографот Солве Сандсбо, кој направи спој на мистичноста и таинственоста на Коко Ноир со слики на кои се гледа само профилот на манекенката. Новиот мирис е со ориентална нота, односно мешавина од бергамот, јасмин, роза, мошус и сандаловина. Модерната композиција ги спојува моќта и нежноста со јаки сензуално ноти, а тоа најдобро се гледа низ фотографиите за новиот парфем, за кој како заштитно лице е ангажирана Карли Клос.

Објавено:
12 август 2014
Категорија: 
Сцена