Кејт Хадсон комплетно го смени изгледот

27 јули 2017

Актерката Кејт Хадсон не експериментираше често со изгледот, па отсекогаш ја паметиме со долга руса коса и одличната форма на телото.

Исто така, изјави дека никогаш нема да ги зголеми градите и на тој начин уште еднаш ја освои публиката ширум светот.

фото извор: elle.hr

Токму затоа, фотографијата што се појави вчера во светските медиуми ја шокираше јавноста.  Кејт Хадсон сега има сосема кратка фризура, како онаа на Шинед О’Конор.

Причината е нов професионален ангажман. Се работи за музичката драма насловена „Sister“ а во режија на познатата Сиа.

За сега нема информации кога ќе биде премиерата и фотографијата што имате можност да ја видите во текстот.

 

Како ви се допаѓа новиот изглед на Кејт?

Објавено:
27 јули 2017
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
1.938 пати