Кејт Мидлтон го слави 42-от роденден: Ројал елеганција низ 42 фотографии

9 јануари 2024

Принцезата од Велс, Кејт Мидлтон, денеска го прославува 42-от роденден.

Од моден аспект, се наметна како една од најелегантните принцези од новата генерација, со изграден стил што на моменти потсетува на грациозниот имиџ на принцезата Дијана.

За поздрав е нејзината отвореност за соработка не само со луксузни, туку и „high-street" и локални брендови, како и нејзината храброст за експериментирње со боите.

Магазинот „Time" ја стави и на листата на 100 највлијателни жени, а несомнено стилот е еден од адутите кои и помогнаа да се стекне со оваа титула со оглед на тоа што честопати комбинациите што ги носи се распродааат во рекордно време.

Фото: Пинтерест

 

 

Објавено:
9 јануари 2024
Категорија: 
Сцена
Тагови: 
Кејт Мидлтон