Кејт Мидлтон покажа совршена елеганција на погребот на принцот Филип

18 април 2021

Погребот на принцот Филип кој почина на 99 годишна возраст се пренесуваше и на телевизиите ширум светот. Покрај кралицата Елизабета, очите на јавноста беа вперени и во браќата Вилијам и Хари, како и во Меган Маркл. Сите гледаа како ќе се однесуваат и дали тагата повторно ќе ги зближи.

Но, во модна смисла, доминираше Кејт Мидлтон.

Војвотката од Кембриџ се појави во совршено и достоинствено модно издание. 

Таа носеше фустан со потпис на Ролан Муре, капутот беше од британската дизајнерка Кетрин Вокер.

Шапката е од „Филип Трејси“, додека чантата од Џими Чу.

Од модните додатоци сепак се издвојуваше скапоцениот ѓердан, кој принцот Филип ѝ го подарил на кралицата Елизабета на нивната венчавка.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Velvet Mag (@velvetmag.it)

Истиот го носеше и принцезата Дајана при едно појавување.

Умерено, сведено, женствено, елегантно и сосема соодведно на пригодата.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@zvezdnye_news)

 А во продолжение уште неколку фотографии од погребот на принцот Филип:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Britanya TV (@britanyatv)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Khaleej Times (@khaleejtimes)

 

Објавено:
18 април 2021
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
10.025 пати
Тагови: 
Кејт Мидлтон