Кендал Џенер го прослави 21-от роденден

4 ноември 2016

Моделот Кендал Џенер вчера вечер во Лос Анџелес го прослави 21-от роденден. Денеска сите светски медиуми зборуваат за тоа, особено за комбинезонот од Џулиен Мекдоналд, во комбинација со зелено крзно, како и фустанот со Сваровски кристали, што и Парис Хилтон уште во 2002 година го носеше исто така на својот 21-ви роденден, а кој чини 9.000 долари.

Иако фустанот прилега на новиот Холивуд стил, темата на роденденската забава била Стариот Холивуд, и се славело во два ресторани.

ресторан Catch

ресторан Delilah

На прославата присуствувале околу 50-тина луѓе, меѓу кои семејството на Џенер, Хари Стајлс, Синди Крафорд, Каја Гербер, Габриел Јунион, секако и Канје Вест, Хејли Болдвин. Со своето присуство ја почестил и дизајнерот Рикардо Тиши.

Во продолжение погледнете ги фотографиите од вчерашната забава, кои моделот ги сподели на социјалните мрежи.

 

 

 

 

 

 

 

 

A photo posted by Renell Medrano (@renellaice) onNov 3, 2016 at 11:26am PDT

 

 

 

A photo posted by flame (@travisscott) onNov 3, 2016 at 11:12am PDT

 

 

 

 

 

Објавено:
4 ноември 2016
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
2.062 пати