Ким Кардашијан носи тренд што не сакаме да се врати

20 октомври 2020

Кон крајот на 90-тите, а посебно во 2000-тите, постоеше тренд кој значеше да се нагласи долната облека, односно да биде видлива на модните комбинации.

Тогаш мошне популарен и меѓу ѕвездите (го носеше и Кајли Миног, Бритини Спирс, Кристина Агилера Парис Хилтон...), денес еден од оние на списокот што не би сакале да се вратат никогаш.

Но, Ким Кардашијан не мисли така.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) onOct 16, 2020 at 7:59pm PDT

 

Таа на својот Инстаграм профил објави фотографија во црн тесен долг фустан, со гол грб, а во долниот дел беше видлива и црвената долна облека што ја носи. Всушност, креацијата е со потпис на „Живанши“, но со оглед на влијателноста што ја има на социјалните мрежи и меѓу помладата популација, рекламата беше и повеќе од добредојдена за францускиот бренд.

Коментарите на темата се најразлични, од „Изгледаш секси“, до „Изгледаш евтино со црвената долна облека“. 

Дали намерата да се популаризира повторно овој тренд ќе успее, ќе покаже времето. Или социјалните мрежи :).

 

 

Објавено:
20 октомври 2020
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
1.135 пати
Тагови: 
Ким Кардашијан