Ќерката на Џони Деп и Ванеса Парадис излезе од анонимноста

24 април 2015

Откако се појави на неодамна одржаното шоу на Шанел во Њујорк за меѓусезонската колекција Metiers d’Art, петнаесетгодишната ќерка на актерот Џони Деп и долгогодишната муза на Шанел, Ванеса Парадис, Лили Роуз ја воодушеви јавноста.

 

Покрај тоа што веднаш почнаа гласините дека таа ќе го наследи местото на нејзината мајка и ќе биде следната миленичка на Карл Лагерфелд, Лили Роуз ја имаше и својата прва професионална фотосесија за магазинот Oyster.

Лили Роуз на шоуто на Шанел Лили Роуз на шоуто на Шанел

Во својот прв моден едиторијал таа носи лежерна летна облека соодветна за нејзината возраст и изгледа неодоливо со оглед на тоа што ги „позајмила“ најсовршените црти од своите родители. Веруваме дека ова е почеток на нејзината кариера во модниот бизнис и веќе сме во очекување на нејзиниот нов ангажман.

Објавено:
24 април 2015
Категорија: 
Сцена