Кои се најбогатите славни парови според последната листа на Форбс?

13 ноември 2013

Септемвриската анализа на магазинот Форбс вели дека Џеј Зи и Бијонсе се уште го држат првото место за најбогат славен пар. Оваа истражување е направено од jуни 2012 се до јуни 2013 година кога веќе во тек беше светската турнеја на Бијонсе, а целосното нивно богатство се пресметува на 95 милиони долари.

Но, освен оваа вртоглаво богата двојка на списокот се најдоа уште четири и тоа: на втората позиција се манекенката Жизел Бундшен и нејзиниот сопруг Том Брејди, кои заедно имаат 80 милиони долари.

На третото место се Анџелина Џоли и Бред Пит чие богатство се проценува на 50 милиони долари.

Ештон Качер и Мила Кунис се сметаат за најмладата богата двојка во Холивуд која поседува 35 милиони. И на последната петта позиција со богатство од 30 милиони се Ким Кардашијан и Кание Вест.

Објавено:
13 ноември 2013
Категорија: 
Сцена